/

עקיצה בין ערביים

הם נכנסים לבית כמו גנבים בלילה – אבל עושים זאת לאור היום ובזמן הכי לא צפוי לפריצה: שעות בין הערביים.

ערנות נמוכה של הדיירים, אזעקה שלא מופעלת ועזות מצח של הגנבים – ודי בדקה או שתיים כדי שהארנק, המצלמה וקופסת התכשיטים ייעלמו מחדר השינה.

evenung

הבשורה הטובה: אפשר להתגונן

גם אם אתם מפעילים את מערכת האזעקה בשעות הלילה וכשאינכם בבית, ואולי אף מחוברים למוקד, זה עדיין לא אומר שהבית שלכם בטוח. כשהפשיעה גוברת ופריצות לבתי מגורים ועסקים הפכו למכת מדינה, כדאי להיות מודעים לשיטות הפעולה החדשות של הגנבים, שמצאו את נקודת התורפה במנגנון האבטחה הביתי: שעות בין הערביים.
התוצאה: “עקיצות” מהירות, חדות – וכואבות.

ב”שכונות המטרה” של כנופיות גנבים למיניהם, אין דייר שלא יודע את הכללים: ממגנים את הבתים, מקפידים לנעול דלתות, מפעילים אזעקה בבוקר כשיוצאים לעבודה ובמשך הלילה – בקיצור, עושים הכול בכדי להיות מוגנים ולהבטיח את שלום רכושנו. הכול? לא בטוח.

 

יעד מועדף – חדר שינה הורים

בואו נחזור לשעות הערב המוקדמות – שעות ה”שאננות” של כולנו. דיירי בתים פרטיים, המגיעים בערב הביתה לאחר יום העבודה, נוהגים לשהות בחצר האחורית או בחדר הסבה עורפי עם בני המשפחה או עם אורחיהם, ובעיקר – לא מצפים בשעות כאלו לאורח לא-קרוא.

בדיוק את חלון הזמן הזה זיהו כנופיות הגנבים, והם מנצלים אותו עד תום. התופעה הולכת ומתגברת, ואיתה עזות המצח של הגנבים שאינה יודעת גבול. אלה אימצו לעצמם שיטה קלה בכדי להתגנב לבית ולהימנע מהתמודדות עם מערכות המיגון המשוכללות ועם סיירי המוקד.

השיטה פשוטה: גנבים זריזים מנצלים את ההזדמנות הזו, כשמערכת האזעקה אינה דרוכה והדיירים אינם ערניים, חודרים לבית מחלקו הקדמי, ישירות לחדר שינה הורים – אם הם מרגישים בטוחים, גם לחדרים נוספים – וגונבים מכול הבא ליד.

איך זה קורה? ובכן, הביצוע מקצועי ומהיר. חוליית גנבים כזאת מורכבת לרוב מנהג מילוט, תצפיתן ופורץ או שניים. החוליה סורקת את שכונת המגורים ובוחרת את הקורבן הבא. הגנבים מאתרים נקודת פריצה מוסווית ונוחה, מכינים ומאבטחים את דרך המילוט, ועוטים על ידיהם כפפות או גרביים בכדי לא להשאיר טביעות אצבע. השלל לרוב הוא תכשיטים, מזומן וחפצים יקרי ערך. היעד המועדף, כבר אמרנו – חדר שינה הורים. זמן ביצוע – דקה עד שתיים.

 

הפתרון: מצב הפעלה “בית”

נשמע מפחיד? הבשורה הטובה היא שיש מה לעשות.

רוב מערכות המיגון ההיקפיות מאפשרות הפעלה של מערכת האזעקה גם בשעות הערב. לצורך כך, בוחרים מצב הפעלה “בית”, המאפשר לדיירי הבית חופש תנועה מוחלט בבית אך בו בזמן מגן על הפתחים באזורים שבהם אין תנועה.

יש לזכור שגם כאשר הם מנסים את מזלם בשעות שבהם אנו בבית, גנבים הם עדיין “גנבים בלילה”, ולעולם לא יהיו חפצים להתגלות. לכן, צריך לחסום בפניהם את אפשרות החדירה הנוחה לבית. מערכת מיגון מותאמת לתופעה זו תגרום להם לוותר על “הסיכון המקצועי” ולחפש טרף נוח יותר.

וכמו תמיד, גם במקרה הזה עצה טובה שווה זהב: לאנשי המקצוע של מוקד אמון יש פתרונות יעילים גם נגד תופעה זו. אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר, ויועץ מיגון מקצועי יגיע אליכם כדי לבצע סקר מיגונים ובמידת האפשר לתכנת את המערכת כנדרש. ללקוחות מוקד אמון מוצע השירות הזה ללא חיוב כספי. כי כמו תמיד, בטחון מתחיל באמון.
 

    צרו עמנו קשר עוד היום
    נגישות