/

התקנת מערכת אזעקה בעסקים ובבתים פרטיים

בשנת 2022 כמות הפריצות עלתה על 50,000 ארועי פריצה בשנה! כתוצאה יותר ויותר אנשים מצטרפים כיום למעגלי הלקוחות של חברות אבטחה “פרטיות” שונות בשל העלייה המשמעותית במקרי הפשיעה. התקנת מערכת אזעקה נועדה להשרות תחושת ביטחון ולהגן על הנכס, בין אם מדובר בעסק או בבית פרטי. אך האם מערכת אזעקה לבדה תעשה את כל העבודה? ומה היא כוללת ? הכל במאמר הבא.

 

התקנת מערכת אזעקה בבתים פרטיים

 

התקנת מערכת אזעקה בבית מאפשרת לדיירים להרגיש מוגנים ובטוחים יותר בסביבתם הפרטית. המערכת יכולה לזהות תנועה וחדירה שלטח המוגן, הפעלתה קלה ונוחה, יחד עם זאת, ההתקנה צריכה להיעשות בהתאמה לסביבת הבית ועל ידי מתקין מורשה עם ניסיון בתחום, כדי שהיא תהיה אפקטיבית. התקנה מערכת אזעקה בבתים פרטיים ודירות גן אשר החדירה אליהם היא יותר נגישה היא מומלצת ואף נדרשת. בחלק ממערכות האזעקה ניתן להפעיל רק את הגלאים החיצוניים בזמן שדיירי הבית נמצאים בתוך הבית.

התקנת מערכת אזעקה בבית פרטי היא לא דבר מורכב ולרוב לא מדובר במערכת מסועפת, להבדיל ממבנים גדולים. מערכת האזעקה פועלת על בסיס של זיהוי תנועה. למערכת האזעקה מחוברים חיישנים מיוחדים המותקנים על החלונות והדלתות וברגע שיש תנועה חשודה, היא מתריאה על כך. ככל שהמערכת איכותית, מקצועית והותקנה כפי שצריך כך יהיו פחות אזעקות שווא.

אנו ממליצים לחבר את מערכת האזעקה לשירות מוקד וסיור 24/7 אשר ייתן מענה מיידי ברגע החירום.

התקנת אזעקה לעסק

מערכת אזעקה לבית ולעסק

התקנת מערכת אזעקה לעסק

אחרי ההגנה על המשפחה, להגן על מקור הפרנסה הוא הדבר הכי טבעי ועומד בראש סדרי העדיפויות. גם כאשר יש דלתות ממוגנות ומנעולים מתקדמים וחזקים, הפורצים כיום מתוחכמים ויודעים להתגבר על המכשולים הללו. מערכת אזעקה מגבה את אמצעי ההגנה ובעצם מהווה את מרכיב ההתראה וההרתעה המרכזי.  ניתן להתקין מערכות אזעקה קוויות או אלחוטיות בהתאם למיקום ולצורך עם חיבור GPRS . מומלץ ביותר לחבר מצלמות אבטחה למערכת האזעקה, כדי שנדע ברגע החירום האם מדובר בפורץ או חתול סורר שהפעיל את מערכת האזעקה בעסק.

בין אם מדובר בחנות או במשרד, התקנת מערכת אזעקה בעסק תעניק שקט נפשי וידיעה שהעסק מוגן. אך לפני כן, כדאי שתדעו שהביטוח מחייב את רוב העסקים להתקין מערכת אזעקה, כולל חיבור למוקד אבטחה, מערכת אזעקה ומצלמת אבטחה ניתן להתקין יחד. אם יש אזעקה בעסק, גם המצלמה תתחבר באמצעות טריגרים מיוחדים וכל המידע יתקבל באפליקציה אחת. מאוד נפוץ להשתמש גם במצלמת אבטחה בעסקים, ולמרבית העסקים יש מצלמה אחת לפחות.

 

מה כוללת התקנת מערכת אזעקה?

 

התקנה סטנדרטית של מערכת אזעקה כוללת 5 רכיבים עיקריים. מעבר להם יש שדרוגים ותוספות שניתן להוסיף למערכת הסטנדרטית. אלו הרכיבים העיקריים של מערכת האזעקה:

  • הרכזת: זה המוח שעומד מאחורי המערכת כולה. היא החלק המשמעותי והעיקרי אליו מחברים את שאר חלקי המערכת השונים, בדומה לכונן מחשב. מומלץ להקפיד ולהתקין רכזת איכותית מחברה בעלת מוניטין. הזולות הן פחות יעילות.
  • הגלאים: הם אחראים על תפקודה של המערכת ועל יכולת ההרתעה שלה. קיימים סוגים שונים של גלאים, ביניהם גלאי נפח, גלאי מתג מגנטי וגלאי וילון. סוגי הגלאים השונים מתאימים להתקנת פנים והתקנת חוץ. אם מעוניינים בהתקנה זולה יותר אפשר להסתפק בהתקנת פנים בלבד. במידה ויש שטח פתוח או גינה, מומלץ להתקין גם גלאי חוץ כדי להתריע במידה ומסתובב שם אדם זר.
  • סירנות: הסירנות מפעילות רעש כאשר הן מזהות תזוזה חשודה בסביבת השטח הפרטי. ישנם צופרים פנימיים וחיצוניים וכך מתקבל כיסוי מלא של השטח.
  • לוח המקשים: לוח המקשים אחראי על הזנת הקוד להפעלה ונטרול המערכת. ללוח המקשים יש סוגים שונים של אפשרויות, ביניהם, לוח לחצנים רגיל, לוח מגע מתקדם או לוח יוקרתי.
  • סוללת גיבוי: מיועדת למקרים בהם יש הפסקת חשמל.

 

לסיכום, המטרה של התקנת מערכת אזעקה לבית או לעסק היא להגן עליהם מפני כניסה של פורצים או אנשים שאינם מורשים לכך. ההתקנה צריכה להיות מותאמת אישית כי כל מערכת פועלת בצורה שונה ובהתאם לצרכים ספציפיים.
במידה ואתם זקוקים להתקנת מערכת אזעקה לבית או לעסק שלכם, פנו עוד היום לקבוצת מוקד אמון, המציעה מערכות אזעקה מתקדמות ויעילות.

לתיאום פגישת ייעוץ מיגון והתקנת מערכת אזעקה ללא התחייבות וללא עלות צרו קשר

לדף מסלולי מערכות אזעקה לעסקים ולפרטיים כנסו לכאן

    צרו עמנו קשר עוד היום
    נגישות