/

מצלמת אינטרקום

מצלמת אינטרקום

מצלמות האינטרקום שהופיעו כבר באמצע סוף שנות התשעים  כהמשך לחזון מסרטיי המדע הבדיוני שבהם נראה דרך מסכים קטנים מי שמדבר אלינו מעברו השני של הקו, היו ונותרו חידוש טכנולוגי מבוקש ופופולארי כל שכן גם יעיל והעובדה לכך היא שהייצור הפך להיות סדרתי ודגמים מעניינים הפציעו אצל כל חברה שמכבדת את עצמה, עד שמצלמת האינטרקום הפכה למוצר מדף שכיח ונחשבת כיום לסטנדרט הבסיסי.

מצלמת אינטרקום

תיאור פעולת מצלמת האינטרקום

מצלמת האינטרקום הרגילה פועלת תחת עיקרון פשוט, אדם מעברו האחד של מחסום, שער או דלת מצלצל באינטרקום, מצדו האחר האדם או בית העסק אותו הוא מבקש, עם הרמת השפופרת על ידי האדם או בית העסק אליו מתקשרים, מתגלה במסך האדם העומד במחסום, בשער או בדלת הכניסה על ידי מצלמה קבועה עם כיסוי שטח פנוראמי, במידה והאדם המבקש להיכנס לא עורר חשד, נלחץ כפתור ונפתח מחסום, שער או דלת.

מדובר בפתרון נהדר לבית או לעסק כאשר אנו מבקשים רמת אבטחה בסיסית כסטנדרט רגיל לבית דירות או לבית משרדים.

מצלמת אינטרקום פשוטה או מצלמת אינטרקום חכמה?

במידה ואנו נמצאים בסביבה יותר מאתגרת מבחינת אבטחה, בה קיימים יותר אירועי התפרצות וגניבה וכן חששות ביטחוניים או ריגול תעשייתי אנו כבר נזקקים לרמת אבטחה גבוהה יותר ולשם כך ישנם דגמים מתקדמים יותר של מצלמות אינטרקום חכמות בעלות המון מאפיינים.

אם כך כאן טמון למעשה ההבדל בין מצלמת אינטרקום פשוטה לבין מצלמת אינטרקום חכמה וחשוב שייעשה אפיון צרכים נאות ובדגשים מפורטים למונע בלבול:

 • מצלמת האינטרקום הפשוטה פאסיבית, זקוקה למענה מהצד של האדם שנמצא מעברו השני של הקו.
 • האדם המבקש להיכנס מודע למצלמת האינטרקום הפשוטה ולכל חולשותיה.
 • למצלמת האינטרקום הפשוטה יכולת זיהוי מוגבלת מאוד, רמת הצילום אינה גבוהה במיוחד מאחר והיא קבועה בזווית אחת כך שהכיסוי פנוראמי (עין דג).
 • במצלמת האינטרקום הפשוטה הצילום מופיע בשחור לבן על צג האדם אליו מתקשרים, בדרך כלל כדי לתת כיסוי לילי, כל אלה באים על חשבון איכות הצילום.
 • אין למצלמת האינטרקום הפשוטה יכולת הקלטה או תיעוד, מעבר לזיהוי ראשוני כתנאי ללחיצה על פתיחת השער או הדלת.
 • מצלמת האינטרקום הפשוטה אינה מחוברת לרשת האבטחה הכללית של חברת שמירה או למשטרה.
 • למצלמת האינטרקום הפשוטה אין תמיד גיבוי או גיבוי ארוך במקרה של הפסקות חשמל.

לסיכום, אינטר קום – כקיצור של “אינטר קומיוניקיישן”  פירושו תקשורת פנימית  – אם כך מדובר במערכת טובה לתקשורת ולזיהוי בין הגורמים המתקשרים, אך כמערכת אבטחה של ממש מדובר על סטנדרט בסיסי ביותר תלוי מיקום ונוכחות, לכיסוי רחב יותר, נמליץ על מצלמת אינטרקום חכמה הפורצת מגבלות אלו.

  צרו עמנו קשר עוד היום
  נגישות