/

לעבור את יום העצמאות בשלום

בלי גניבות ובלי פגיעות- כך תעברו את יום העצמאות בשלום

יום העצמאות בפתח וכמדי שנה, אמנים רבים יופיעו בערים השונות ברחבי הארץ והמוני אדם צפויים לצאת לבמות, להתקהל ולחגוג.

flag-21096_960_720

במסגרת החגיגות הגדולות נושא הבטחון האישי של קהל החוגגים תופס מקום בעל חשיבות עליונה. כיצד שומרים על בטחון הקהל? למה מומלץ לשים לב?
ומהם הטיפים שיסייעו לעבור את האירועים בשלום? רמי מגנזי מנכל חטיבת האבטחה במוקד אמון אשר מפעילה יחידה מיוחדת לאבטחת משלחות מיוחדות מחו”ל ואבטחת אירועים מרחיב בנושא. אווירת יום העצמאות הבא עלינו לטובה כבר מורגשת בכל עבר. מחלונות הבתים והרכבים מתנוססים דגלי ישראל, במות ההופעות כבר מעטרות את קרני רחובות בערים ושירי א”י היפים מתנגנים ברדיו.

 

גולת הכותרת של חגיגות יום העצמאות היא ללא ספק האירועים שכוללים מופעי אומנים, דוכנים רבים ובעיקר רבבות של אנשים שמגיעים ליהנות. מפאת העומס שנוצר במקומות ההומים, הופכים לעיתים אותם האירועים למוקדי פעילות חיוביים פחות: גניבות, איבוד חפצים, אלימות ואף פעולות טרור.
רמי מגנזי, מנכ”ל חטיבת האבטחה, נותן עיקרי הנחיות של עשה ואל תעשה, כיצד מתכוננים לאירועים מסוג זה, על מה שמים דגש וכיצד תשומת לב אישית של מצד הקהל חשובה עשויה למנוע בעיות.

 

עם היציאה מהבית חשוב לנעול דלתות ולסגור חלונות ואף להשאיר אור דולק ורדיו פתוח. במידה ומותקנת מערכת אזעקה יש לדרוך את המערכת טרם היציאה.
אל תיקח עמך סכום כסף גדול ומכשירים יקרים- ההתגודדות הרבה של אנשים יכולה בהחלט להביא עמה גם טיפוסים מפוקפקים שבקלות מבלי שנשים לב יכולים לשלוף מהכיסים או התיקים ארנקים וחפצים יקרי ערך. על כן, מומלץ לקחת סכום מסוים, כך שבמקרה של איבוד או גניבה האובדן יהיה קטן.

 

הקפד להחזיק את התיק או הארנק צמוד אלייך ואל תניח אותם על הרצפה ללא השגחה- השארת תיק בשטח ללא השגחה מגבירה את הסיכוי לאבדו. בקרב ההמון חיפוש אחריו עשוי לעלות בתוהו.
מומלץ לא לשים חפצים יקרי ערך בתיק גב אשר יותר קל לכייס מתוכו בייחוד בזמן אירוע המוני צפוף. חפצים שכאלה כדאי לשמור בכיס צמוד או בתיק אשר צמוד לגוף.
בהגיעך למקום האירוע, שים לב ליציאותיו- תמיד כדאי לבחון את המקום בו נמצאים כדי שבעת הצורך (בתקווה שלא נצטרך) יהיה לנו ברור היכן היציאה.

 

אלימות- אם הנך נתקל בסיטואציה אלימה, למרות הסקרנות, התרחק מהמקום והזעק את כוחות הביטחון. התערבות עשויה לעיתים להחריף את העניין ולהוציא אותו מכלל שליטה. התערבות מבוקרת של מאבטחים/ משטרה תעניק את הפתרון המהיר והנכון.

 

במידה והנך נקלע להמון משתולל וחסר שליטה, נסה מיד להיחלץ למקום בטוח.
שים לב לחפץ חשוד בקרבתך- במידה והנך חושד בחפץ כלשהו, הזעק את כוחות הביטחון באופן מידי.
שים לב לאנשים השרויים במצוקה מכל סוג (בריאותית, אלימות, ילד שהלך לאיבוד) והזעק עזרה בהתאם.. מומלץ להסביר לילדים כיצד נראה איש אבטחה(על פי הלבוש) כך שיוכלו לפנות אליו במידה ויצטרכו.

 

כקבוצה או משפחה השתדלו כמה שפחות להתפצל ובמידה ומתפצלים מומלץ לקבוע על נקודת חבירה ברורה וחריגה בשטח ואשר מוסכמת לכולכם.
באירועים גדולים תמיד תהיה נקודת ריכוז כוחות חילוץ ומשטרה, נסה להכיר את מיקומם למקרה חירום.
במידה ומגיעים עם ילדים להופעות, כדאי להשתדל שלא להתקרב לבמות וזאת בשל הקהל שנוטה להתגודד באזור זה.

    צרו עמנו קשר עוד היום
    נגישות