ישנן מערכות אזעקה לבית מסוגים שונים, של יצרנים שונים ובנפח קיבול שונה על פי צרכיי הבית והלקוח. משטרת ישראל ממליצה לבצע מיגון מתאים לאבטחת בתים מפני פריצה, גניבה או פגיעה ברכוש ובנפש. לאחר שתקבל מסוכן הביטוח או חברת הביטוח שלך הנחיות לגבי האמצעים הנדרשים למיגון ביתך פנה ליועץ מיגון מקצועי אשר יתאים עבורך את מערכת האזעקה המתאימה לך. מוקד אמון יצרה קשרים עם מיטב יצרני ציוד האבטחה בארץ ובעולם וכיום היא מייצגת את החברות המובילות בתחום מערכות המיגון והאזעקה לבית.

במשך השנים מערכת גדר אלקטרונית או גדר “חכמה”, הוכיחה את יעילותה הגבוהה לגילוי מוקדם של כניסה לא רצויה לשטח מוגדר.
מערכת גדר אלקטרונית היא מערכת המשלבת מספר טכנולוגיות ומובילה את טכנולוגיית ההתרעה המוקדמת לאבטחה היקפית.
גדר אלקטרונית מאפשרת בקרה וגילוי של ניסיון חדירה לאתר המאובטח באמצעות רגישות ברמת הגלאי הבודד, המתריע ומציין את המיקום המדויק ממנו מבוצע נסיון החדירה.
טכנולוגית הגדר החכמה (גדר אלקטרונית) ניתנת להתקנה על גבי מכשולים מסוגים שונים: גדרות מכל סוג, שערים, חומות ואפילו קירות.

 • זיהוי חדירה למרחב המוגן בזמן אמת
 • מאפשרת להפעיל אות מצוקה מלוח ההפעלה ו\או מאביזר נייד (לחצן מצוקה) למוקד הבקרה
 • בקרה ופיקוח על הנכנסים למרחב המוגן (באמצעות קוד אישי)
 • הרתעה לגורמים עוינים המתקרבים אל המרחב המוגן (באמצעות סירנה ונצנץ).

מערכת אזעקה בנויה מרכזת, שהיא המוח של המערכת אליה מחוברים אביזרים שונים לפי הצרכים השונים:

 • לוח הפעלה/ לוח מקשים (קיבורד), שדרכו מופעלת או מנוטרלת מערכת האזעקה.
 • גלאים, שתפקידם לזהות תנועה. ישנם גלאים פנימיים וגלאים חיצוניים מסוגים שונים.
 • מגנטים שתפקידם זיהוי פתיחה של דלתות, חלונות, תריסי גלילה ואף אבטחת מזגנים.
 • צופר, שתפקידו להתריע ולהרתיע כאשר מערכת האזעקה מופעלת. ישנם צופרים פנימיים וחיצוניים.

ישנן מערכות אזעקה מסוגים שונים ובנפח קיבול שונה על פי מספר הפריטים שאמורים להיות מחוברים.

כל אחד זקוק לביטחון ושקט נפשי. בימינו, כאשר הפשע מתגבר, חובה למגן את בתינו ועסקינו. סיכוני פריצה גבוהים במיוחד קיימים בבתים צמודי קרקע, בדירות בקומות נמוכות ובדירות גג, אשר להם גישה מגג המבנה. מערכות אזעקה לבתי עסק, נדרשות גם על ידי חברות הביטוח, ובמקרים מסוימים, מהוות תנאי לקבלת היתר לעסק טעון רישוי (מערכות אזעקה תקן 1337).

מומלץ לתכנן ולהתקין מערכת אזעקה לבית כשהבית עדיין בשלבי בנייה, כך אפשר לתכננן במדויק את מערכת האזעקה יחד עם אנשי המקצוע והאדריכל. חשוב מאד להתייעץ עם יועץ מיגון מחברה אמינה ומקצועית, אשר לה נסיון מוכח בתכנון והתקנת מערכות מיגון ואזעקה לבית. יועץ מקצועי ידע להתאים את מערכת המיגון המתאימה ביותר לבית, תוך התחשבות בגורמים רבים כמו- גודל הדירה, מיקום דלת הכניסה, החלונות והפתחים, הסביבה ההיקפית והתקציב.

עקב העלויות הגבוהות יחסית של אחזקה והתקנה, השימוש במערכות גדר אלקטרונית לא נפוץ במגזר הפרטי והעסקי, אך עם התפתחות הטכנולוגיה השימוש בטכנולוגיית הגדר החכמה (גדר אלקטרונית) הופך להיות נגיש יותר גם לעסקים פרטיים ואף לבתים פרטיים צמודי קרקע.

מערכת גדר אלקטרונית (גדר חכמה) לבתים פרטיים ועסקים פרטיים מבוססת על טכנולוגיה הקיימת בשימוש בשדות תעופה, משרדי ממשלה ואתרים רגישים אחרים.
טכנולוגיית גדר אלקטרונית לבתים פרטיים מאפשרת פתרון דקורטיבי להגנה על בתים פרטיים צמודי קרקע.

חיישני המערכת בלתי נראים ומשתלבים בצורה מושלמת בתוך הגדר הקיימת.
מערכת גדר אלקטרונית לבתים פרטיים אשר הוכיחה את אמינותה, דורשת תחזוקה מועטה ופועלת בכל תנאי מזג אוויר ללא התרעות שווא.
מערכת הגדר החכמה (גדר אלקטרונית) לבית משתלבת במערכת האזעקה הביתית ומתריעה מיידית על כל נסיון חדירה לחצר הבית.

המוקד המבצעי, אשר פעיל 24/7 בכל ימות השנה, הינו לב ליבה של החברה, שאליו מתנקזות כל הקריאות וממנו מוזנקים הסיירים לאתרי הלקוחות. המוקד המבצעי מאושר ע”י משטרת ישראל כמוקד רמה א’ ופועל על פי תקן האיכות הבינלאומי המחמיר 2008 :9001 ISO. למוקד המבצעי יכולת איתור מהיר של ניידת הסיור על צג המחשב. ניידות החברה צוידו במכשירים מתקדמים כדי שהמוקדנים יוכלו להזניק את הניידת הקרובה למקום האירוע מיד עם קבלת הקריאה. המוקד המבצעי מפעיל מספר מוקדים בו זמנית: מוקד מבצעי, מוקדים עירוניים, מוקדי מצוקה מבצעיים, מוקד אבטחה, מוקד צופה (טלוויזיה במעגל סגור) ועוד.

כל בית עסק, מקום ציבורי, בניינים משותפים ובניינים רבי קומות מחויבים בהתקנת מערכות גילוי וכיבוי אש ועשן. שירותי הכבאות וההצלה (מכבי האש) מחייבים לבצע מיגון מתאים לאבטחה מפני שריפה ובכך לצמצם ואף למנוע פגיעה ברכוש ובנפש. את העסקים חשוב למגן בהתאם למאפיינים המיוחדים לכל עסק. יש להתאים את מערכות גילוי וכיבוי אש לשימוש המבנה עליהן הן מגנות, המערכת תותאם בצורה שונה לבתי מגורים, רבי קומות, למטבחים במסעדות או למפעלים בהם קיימת סכנה לנפיצות. התייעץ בסוכן הביטוח או בחברת הביטוח שלך ובאחראי לרישוי בשירותי הכבאות, אשר יוכלו להנחות אותך לגבי האמצעים המומלצים. יש להתאים את מערכות גילוי וכיבוי אש ליעוד המבנה בו היא מותקנת, בהתאם לתקן 1220 חלק 11 של מכון התקנים הישראלי.

חברת מוקד אמון מתמחה באינטגרציה של מערכות שליטה ובקרה ומערכות גילוי וכיבוי אש. יועצי המיגון של חברת מוקד אמון מתמחים ב”תפירת” חליפת המיגון המושלמת לצרכיו ודרישותיו של כל לקוח וביכולתם לתכנן מערכות גילוי וכיבוי אש ולתת פתרונות לבקרת מערכות גילוי עשן החל ממערכות מקומיות קטנות ועד למערכות ממוענות (אנלוגיות) הכוללות אלפי כתובות. במשך שנות קיומה, יצרה חברת מוקד אמון קשרים עם מיטב היצרנים של ציוד אבטחה בארץ ובעולם וכיום היא מייצגת את החברות המובילות בתחום מערכות גילוי וכיבוי אש.

ראשית פעולתה של מערכת גילוי וכיבוי אש מתחיל עם גילוי האש או העשן כאשר היא מתחילה מספר פעולות כגון:

 • הפעלת צופרים המחוברים אליה.
 • הפעלת חייגן אוטומטי המחייג למספרים אשר תוכנתו מראש (מכבי אש).
 • הפעלת כיבויים אוטומטים.
 • סגירת דלתות אטומות.
 • פתיחת דלתות חירום.
 • הפעלת מפוחים

מערכות גילוי וכיבוי אש הינן חלק ממערך הבטיחות בכל מבנה והן יכולות להתחבר לתוכנת שליטה ובקרה בעמדת השומר או בחדר פיקוד ושליטה בקניון גדול או במבנה רב קומות.

מעבר ליכולתן להתריע על פריצת שריפה באופן מקומי ע”י צופרים ושליחת הודעות למוקד בקרה, תחנות כיבוי אש מקומיות ואנשי קשר, מערכות גילוי וכיבוי אש יכולות לשלוט ולהפעיל מערכות נוספות כגון מערכות כיבוי אוטומטיות בגז, אבקה או קצף כיבוי, במערכות ספרינקלרים – מתזי מים, מנדפים, דלתות לשחרור עשן ודלתות חרום.

נגישות