אבטחת אירועים המוניים

אירוע המוני הוא אירוע גדול, רב משתתפים, המתקיים תחת כיפת השמיים. בדרך כלל הכוונה היא לאירועי ספורט, אך לא רק. גם קונצרטים ומופעי תרבות הם אירועים המוניים. בשנת 2008 עבר חוק איסור אלימות באירועי ספורט בו הועברה האחריות של המשטרה לידיהן של חברות אבטחה. מאז 2010 מיושם החוק והמשטרה הביעה את שביעות רצונה מהתפעול הלוגיסטי ומהיכולות הבטיחותיות של חברות האבטחה. כל המידע על אבטחת אירועים המוניים אתם מוזמנים לקרוא במאמר שלפניכם.

 

אבטחת אירועים המוניים

איך מתנהל אירוע המוני מבחינת אבטחה? איך מצליחים להבטיח את שלומם של כל כך הרבה אנשים?

 

בין אם מדובר במופע רוק, אירועי יום העצמאות או משחקי כדורגל, חברת אבטחה נותנת הבטחה ליזמי ומפיקי האירוע שהאירוע יעבור בשלום. שיהיה סדר, שימנעו תרחישים מסוכנים, שתינתן ההגנה הטובה ביותר לנוכחים באירוע וישמר שלומם.

 

כדי שזה יקרה נדרשים כמה דברים. ראשית, נדרשת הכנה של תוכנית פעולה מקדימה, מקיפה ויסודית הכוללת בדיקת רקע, גם בדיקה מודיעינית. בנוסף, עבודה בשיתוף פעולה מלא עם גורמי בטחון שונים, ולבסוף, תפעול, ניהול, והדרכה מפורטת ומדויקת של המאבטחים באירוע.

 

איך מתבצעת אבטחה של אירועים המוניים

 

חשוב לעשות חלוקת תפקידים ברורה. אבטחת אירועים המוניים כוללת מנהל אירוע, ממונה בטיחות ומנהל בטחון. האבטחה מתבצעת כבר עם הכניסה למתחם ונקודות הכניסה השונות מאוישות בסדרנים ובמאבטחים.

 

המתחם עצמו גם הוא מאויש במספר רב של מאבטחים המנוהלים ומפוקחים על-ידי מנהל האירוע ומנהל הבטיחות. כל ההיערכות נעשית בשיתוף פעולה עם המשטרה שבמקרים של אירועים ממש גדולים מהווה גם היא חלק ממערך האבטחה של האירוע, אך נמצאת במעגל החיצוני יותר של האירוע, בגיבוי, הסדרי התנועה  ואבטחת חלקו החיצוני של המתחם בו מתקיים האירוע.

 

חשוב לציין כי באירועים של למעלה מאלף איש ממנים מנהל אירוע ומנהל בטחון נפרדים, בעוד שבאירועים של פחות מאלף משתתפים, יכול מנהל האירוע להיות גם מנהל בטחון.

 

על מה חשוב לשים לב באבטחת אירועים המוניים

אבטחת האירוע היא חלק בלתי נפרד מארגון והפקת האירוע כולו. אבטחת אירועים כוללת טיפול בצד הביטחוני והבטיחותי של האירוע ובחלק ניכר מהלוגיסטיקה הקשורה בביטחון.

 

בכל אירוע משתנות הסיבות לאבטחה וכל אירוע חשוף לסכנות אחרות. מאיומי טרור, סחר בסמים ועד לבעיות הקשורות להתפרעויות, צפיפות ודוחק באירוע.

 

אבטחת אירועים המוניים מטפלת בכל ההיבטים של האירוע, משלב הכניסה, האבטחה במהלך האירוע ועד להכוונת התנועה.

 

איך מתבצעת האבטחה בפועל באירועים המוניים

דבר ראשון מטפלת האבטחה בכניסה. באירועים המוניים חשוב ביותר לשלוט על כניסת האנשים. למנוע כניסה לא מורשית ולהבטיח כניסה מסודרת שאינה מסכנת אף-אחד ותואמת לכמות האנשים שהוגדרה. בקרת כניסה מוודאת גם שלא נכנסים עם חומרים מסוכנים ועם נשקים או כל דבר שעלול לסכן את המשתתפים באירוע.

 

במהלך האירוע נמשכת האבטחה ולכל אורכו יש לשמור על הסדר ולהיות ערניים לכל סכנה ואיום. אולם בד בבד אין להפריע למהלכו של האירוע. במקרים מסוימים, כמו בהופעות רוק, יוצרים מרחב סטרילי בין הקהל לבין הבמה,  המונע ממעריצים לעלות לבמה.

 

חברת האבטחה אחרית גם על הכוונת התנועה ומציבה סדרנים לכלי הרכב ולהולכי הרגל. כאשר מדובר באירועים המוניים מכוונים ומובילים את האנשים והנהגים בצורה מסודרת אל מגרשי החניה ולעבר מתחם האירוע כדי לשמור על הסדר הציבורי ולהבטיח את שלומם של כל הנוכחים

 

כך גם בסיום האירוע, כשקהל רב פונה לעבר היציאות, יש לשמור על הסדר, למנוע הצטופפות ולכוון היטב את התנועה.

 

אבטחת אירווזיון

אבטחת אירועים

צרו עמנו קשר עוד היום


    נגישות